single
[3]
122615

Tudi Janakis dočakal vstop v hišo slavnih

Avtor: Marko Premrl
1. 4. 2021, 17.29

Le nekaj dni po nagrajencih leta 2020 je Mednarodna košarkarska zveza (Fiba) sporočila tudi imena tistih, ki so v njeno hišo slavnih stopili za sezono 2021. Med njimi ni slovenskih predstavnikov, na seznamu pa je nekaj zvenečih evropskih imen, kot so Grk Panajotis Janakis, Nemec Detlef Schrempf in italijanski trener Ettore Messina.

Posmrtno so v hišo sprejeli tudi legendarnega ameriškega trenerja Chucka Dalyja, ki je ZDA vodil do zlate kolajne na olimpijskih igrah v Barceloni, poleg tega pa je bil v severnoameriški ligi NBA tudi trener zlate generacije ekipe Detroit Pistons.

Poleg njih so novi stanovalci hiše slavnih še Senegalec Mathieu Faye, Rus Sergej Tarakanov, Urugvajec Oscar Moglia, Slovak Stanislav Kropilak, Bolgarka Penka Stojanova, Kitajka Xaixia Zheng, Čehinja Hana Horakova ter avstralski trener Tom Maher.

Prvič v zgodovini nagrajenci prihajajo iz Kitajske, Senegala, Slovaške in tudi Nemčije, iz katere v prihodnosti na to zagotovo lahko računa vsaj še Dirk Nowitzki.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

MXGP dirka v Sloveniji? “Če sploh kdaj, potem je zdaj pravi trenutek” (VIDEO)...Več

2

Maribor v dveh minutah do popolnega preobrata, vijoličasti prekinili negativno serijo (VIDEO)...Več

3

Herlings: Tim je tisti, ki ga bodo morali premagati za naslov (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več