single
[6]
124902

Odbojkarji na mivki na olimpijske kvalifikacije v turški Izmir

Avtor: Blaž Magdič
3. 5. 2021, 12.10

Slovenska reprezentanca v odbojki na mivki bo v noči na torek odpotovala v Izmir, kjer jo čaka nastop v drugem krogu kvalifikacij za olimpijske igre v Tokiu, je zapisala Odbojkarska zveza Slovenije. V Turčiji bodo nastopili Tjaša Kotnik, Tajda Lovšin, Nina Lovšin, Špela Morgan, Danijel Pokeršnik, Črtomir Bošnjak, Nejc Zemljak in Jan Pokeršnik.

V slovenskem taboru ne skrivajo, da je cilj uvrstitev v finale kvalifikacij, ki ga bo med 23. in 26. junijem gostil Haag, čeprav se tako fantje kot dekleta zavedajo, da jih v Turčiji čaka težka naloga. V Haag se bodo prebile ekipe od prvega do petega mesta.

Slovenskim odbojkarjem je bil žreb nekoliko bolj naklonjen kot odbojkaricam, saj jim je namenil Latvijo, Italijo, Turčijo, Litvo, Estonijo in Anglijo. V Turčiji ne bo favoriziranih Rusov, ki so se z dvema ekipama že uvrstili na olimpijske igre in v vsakem primeru v 3. krog kvalifikacij ne bi mogli napredovati, zamenjali jih bodo Madžari.

Ženska reprezentanca se bo pomerila s Češko, Poljsko, Finsko, Grčijo, Turčijo, Srbijo in Belorusijo.

Slovenska reprezentanca je zadnje treninge opravila v Ljubljani. Prve tekme jo čakajo 6. maja.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Zabukovnik: “Dobili smo potrditev, da smo Fiorentini enakovredni in verjamem, da smo lahko še boljši” (VIDEO)...Več

2

Sproščeno vzdušje pri Fiorentini: Ekipo s harmoniko zabaval kar predsednik kluba (VIDEO)...Več

3

Sešlar: “Fiorentino smo popolnoma nadigrali, če predstavo ponovimo v Italiji, lahko napredujemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več