single
[4]
125200

Jesenice s prvo priložnostjo za naslov prvaka

Avtor: Kenny Jan
7. 5. 2021, 10.49

V torek zvečer bo na sporedu četrta tekma finala državnega prvenstva v hokeju. Na Jesenicah se bosta ob 20. uri merila Sij Acroni Jesenice in SŽ Olimpija. Jeseničani vodijo z 2:1 v zmagah in bi ob novem uspehu že slavili naslov prvaka za sezono 2020/21.

Do prednosti, ki jim lahko prinesla naslov, prvega po sezoni 2017/18, so železarji prišli s prepričljivo zmago v Tivoliju v sredo, ko so tekmece premagali s 4:0.

Na tej zadnji tekmi so se jeseniški hokejisti izkazali predvsem ob igri z igralcem več, ko so v prvi tretjini na ta način dosegli tri gole, te prednosti pa potem niso več izpustili iz rok.

Pred tem so dobili tudi prvi obračun v Ljubljani s 5:2, izgubili pa domačega z 1:2.

Letošnji boj za naslov prvaka sicer poteka po enoletni prekinitvi, lani zaradi pandemije tekmovanja niso dokončali. Zadnji naslov iz leta 2019 pa branijo zeleno-beli.

V samostojni Sloveniji so bili prvaki le hokejisti Olimpije ali Jesenic. Železarji imajo skupno 12 naslovov, zmaji pa 16.

Če bodo današnjo tekmo dobili ljubljanski hokejisti in na ta način izenačili izid v zmagah na 2:2, pa bo prvak znan na odločilni peti 10. maja v dvorani Tivoli.

Vir: STA
Foto: Sportida

Zadnje video vsebine

1

MXGP dirka v Sloveniji? “Če sploh kdaj, potem je zdaj pravi trenutek” (VIDEO)...Več

2

Maribor v dveh minutah do popolnega preobrata, vijoličasti prekinili negativno serijo (VIDEO)...Več

3

Herlings: Tim je tisti, ki ga bodo morali premagati za naslov (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več