[2]
195045

Miha Zajc pred tekmama s Finsko in Dansko ostal brez slovitega trenerja

12. 6. 2023, 08.24

Portugalski trener Jorge Jesus je v nedeljo sporočil, da bo zapustil klop turškega nogometnega kluba Fenerbahce, potem ko ta v letošnji sezoni ni osvojil turškega prvenstva. Za Fener sicer igra tudi slovenski reprezentant Miha Zajc.

“Od tega dne dalje nisem več trener Fenerbahceja,” je izjavil Portugalec po nedeljski zmagi v finalu turškega pokala proti Basaksehirju (2:0).

Trener, trikratni zmagovalec portugalskega prvenstva z Benfico iz Lizbone in pokala libertadores 2019 z brazilskim klubom Flamengo, naj bi Fenerbahce popeljal do prve lovorike po devetih letih.

Toda istanbulski klub, ki je to sezono končal na drugem mestu v domačem prvenstvu za svojim velikim tekmecem Galatasarayem, ni osvojil turškega prvenstva od leta 2014, kar je za njegove navijače cela večnost.

Portugalec, ki je v Istanbul prispel pred enim letom, je bil v zadnjih mesecih deležen tudi kritik nekaterih svojih taktičnih odločitev.

Njegovega dosedanjega varovanca Miho Zajca v tem tednu čaka nova reprezentančna preizkušnja proti Finski. Obračun pa si boste lahko ogledali na Šport TV.

Finska – Slovenija s studijskim programom v petek od 17.00 dalje na Šport TV 1!

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Dabanovič pred derbijem ŠTV: Bravo spominja na nemško disciplino, Olimpijo čaka zahteven mestni derbi! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Popović je dal Kopru smisel, ima proste roke pri organizaciji! (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več