[5]
199483

5. 8. 2023, 11.31

Ste že kdaj slišali za ime Ian Mesarec? Verjamemo, da se boste ljubitelji rokometa nanj kmalu navadili.

Gre za mladega slovenskega vratarja, ki se z izbrano vrsto do 19 let te dni mudi na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem. Član Celja je slovenski reprezentanci že pomagal do dveh zmag na uvodnih dveh tekmah. Naši rokometaši so najprej s kar 60:11 proti Novi Zelandiji poskrbeli za najvišjo zmago prvega kroga prvenstva, v petek pa še z 38:20 ugnali Maroko.

Prav proti Maročanom je v prvem polčasu blestel Mesarič, ki je z izjemnimi obrambami skrbel za to, da so Slovenci lahko ustvarili visoko razliko za mirno nadaljevanje srečanja. Po prvih 30 minutah je Mesarec ubranil neverjetnih 65% poskusov proti njegovim vratom. Po dveh krogih pa je po odstotku ubranjenih strelov celo tretji najboljši vratar svetovnega prvenstva. Pri svojem delu je namreč 54-odstoten, uspešnejša od njega pa sta le Šved Holmberg Schatzl in Madžar Radvanszki.

Prav Madžarska bo naslednji tekmec Slovenija na svetovnem prvenstvu do 19 let. Z njo se bodo Slovenci za prvo mesto v skupini pomerili že v soboto popoldne. Tekmo pa si boste lahko ogledali na Šport TV 1.

Slovenija – Madžarska ob 17.25 na Šport TV 1!

1

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Iličić je boljši ob Soudaniju in Božiću, ker igra razbremenjeno (VIDEO)...Več