[3]
201286

Dončić “poskrbel” za trčenje Venezuelcev (VIDEO)

26. 8. 2023, 16.12

Slovenija je na krilih Luke Dončića, kljub razpoloženemu nasprotniku prišla do zmage na prvi tekmi svetovnega prvenstva. Od Venezuelcev so bili boljši s 100:85. Kapetan Dončić je dosegel rekordnih 37 točk, medtem ko sta poleg njega bila najboljša posameznika Mike Toby in Klemen Prepelič.

Štiriindvajset točk je igralec Dallas Mavericksov dosegel že v prvem polčasu tekme, ko je poskrbel tudi za enega bolj komičnih trenutkov obračuna. V peti minuti prve četrtine je preigraval v levo stran proti košu. Branilec, ki ga je kril, je nato krenil pod koš, medtem ko je Dončić iznajdljivo zaključil s polrazdalje. Obrambni igralec Venezuele je ob poskusu bloka trčil v svojega soigralca.

Video, foto: Šport TV