201494

Dončić po zmagi: “Vsak, ki je bil na igrišču, je od sebe dal vse” (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
28. 8. 2023, 15.57

Slovenija je dobila tudi drugo tekmo na svetovnem prvenstvu v košarki. Varovanci Aleksandra Sekulića so srečanje odprli odlično, a Gruzija se je ob koncu prve četrtine vrnila in povedla. V drugi četrtini so Slovenci prestavili v prestavo višje in takšno igro nadaljevali v drugem polčasu ter 5 minut pred koncem povedli za 22 točk. Končni rezultat je bil 88:67.

Po obračunu je pred naš mikrofon stopil kapetan Luka Dončić, ki je na tekmi dosegel dvojnega dvojčka. Imel je 34 točk in 10 skokov ter 6 podaj. Dejal je: “Pomembna je zmaga, da smo res dobro igrali obrambo.”

Pohvalil je tudi slovenske in japonske navijače: “Res je dobro vzdušje, tudi malo več slovenskih navijačev je tukaj. Tako, da hvala. Vem, da je zelo dolga pot. Pa tudi Japonska, že prvo pripravljalno tekmo, ki smo jo imeli, so me podpirali. Hvala.”

Slovenija je tako že napredovala v naslednji del tekmovanja. O zmagi je kapetan povedal: “Vedeli smo, da bodo igrali fizično. Gruzija ima dobro ekipo. So visoki. Mislim, da je vsak, ki je šel na teren, dal vse od sebe. Čestitke fantom.”

Video, foto: Šport TV