[3]
201502

Serija trojk, ki je zlomila Gruzijce (VIDEO)

28. 8. 2023, 16.32

Slovenska izbrana vrsta je proti Gruziji prišla do druge zmage na svetovnem prvenstvu. Končni rezultat je bil 88:67 v korist varovancev Aleksandra Sekulića. Najboljši posameznik srečanja je bil pričakovano slovenski kapetan Luka Dončić, ki prišel do dvojnega dvojčka. Imel je 34 točk, 10 skokov in 6 podaj. Poleg njega sta največ točk dosegla Klemen Prepelič in Zoran Dragić. Imela sta jih 15 oziroma 12.

Slovenski kapetan je tekmo odprl v odlični formi in dosegel prvih deset točk Slovenije ter podal za naslednje štiri za delni rezultat 14:2. Nato so se Gruzijci vrnili v srečanje in pred koncem prve četrtine povedli. Slovenija je v drugi prestavila v višjo prestavo in ob polčasu vodila 45:33.

Drugi polčas so bolje začeli Gruzijci in se ponovno približali. Na koncu tretje tretjine in začetku četrte so Slovenci z odlično obrambo in serijo štirih zaporednih trojk prišli do prednosti dvaindvajsetih točk, ki so jo obdržali do konca obračuna. Prvi dve je dosegel Gregor Hrovat, eno je dodal Dončić, eno pa Prepelič.

Video, foto: Šport TV