[3]
202346

Jaka Blažič je nazaj: “Proti Kanadi bom na voljo selektorju” (VIDEO)

5. 9. 2023, 18.10

Slovenijo v sredo čaka četrtfinalni obračun proti Kanadi. Varovanci Aleksandra Sekulića bodo želeli proti Kanadi pozabiti na visoki poraz z Nemčijo. V primeri, da se Luka Dončić in druščina uvrstijo v polfinale, jih tam čaka Srbija. Na obračunu proti Kanadi bo selektor Sekulić ponovno lahko računal na Jako Blažiča, ki se vrača po poškodbi hrbta, ki jo je staknil proti Gruziji.

Z Blažičem smo se pogovarjali dan pred srečanjem. Sam je potrdil, da se počuti dobro: “Danes sem naredil prvi kontaktni trening. Jutri bom na razpolago selektorju. Počutje je veliko boljše, kot je bilo dva dni nazaj. Napredujem. Bom na razpolago, če bo treba eno minuto ali več. Čaka nas zelo pomembna, izjemna tekma. Verjamem, da bo vsak od nas dal vse, kar ima.”

Srečanje Slovenije in Kanade bo zadnji četrtfinalni obračun. V torek sta bili odigrani tekmi med Srbijo in Litvo ter ZDA in Italiji. Na prvi so Srbi z izjemo uvodne četrtine brez težav premagali Litvo, medtem ko so Američani pokazali, zakaj veljajo za favorite, saj so se znesli nad nemočno Italijo. Končni rezultat je bil 100:63. V sredo bosta v Manili kot prvi reprezentanci na parket stopili Nemčija in Latvija, nato pa Slovenija in Kanada.