[4]
204647

Acroni Jesenice z izjemno zadnjo tretjino do zmage nad Lustenauom (VIDEO)

29. 9. 2023, 22.13

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrtem nastopu v alpski ligi dosegli tretjo zmago. V domači dvorani so premagali avstrijski Lustenau s 6:3 (1:1, 2:2, 3:0).

Branilci naslova iz Podmežakle so imeli z Lustenauom presenetljivo veliko dela in šele v končnici strli žilave goste. V uvodnih dveh delih je bila igra popolnoma izenačena, minimalno prednost jeseniške ekipe pa je Lustenau vedno znova izničil.

Tehtnica se je začela gibati na stran Jesenic v 47. minuti, ko je Erik Svetina zadel za 4:3. Lustenau se še ni predal, verjetno pa je bila ključna obramba Žana Usa, ki je gostom pri golu prednosti ubranil kazenski strel. Domači so si oddahnili šele v 57. minuti, ko je Anže Prostor povišal na 5:3. V zadnji minuti je zabil še Tim Borse.

Pred tem so za Acroni gole dosegli Martin Bohinc (16.), Lovro Kumanović (30.) in Tadej Čimžar (31.).

Že v nedeljo v goste na Gorenjsko prihajajo Rittner Buam SkyAlps. Tekma se bo začela ob 18. uri.

1

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Iličić je boljši ob Soudaniju in Božiću, ker igra razbremenjeno (VIDEO)...Več