215679

Ilirija nadaljuje z zmagovalnim nizom

Avtor: Lamin Diallo
27. 1. 2024, 15.48

Košarkarji Ilirije so v 17. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings s 76:74 (18:18, 38:36, 50:52).

Košarkarji Ilirije so z odlično predstavo v zadnjih petih minutah tekme zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Nova KBM in se utrdili na tretjem mestu razpredelnice. Za LTH Castings je to drugi boleč poraz v nizu po lokalnem derbiju s Triglavom in tretji na zadnjih štirih tekmah.

Gostje iz Ljubljane so v režiji Tadeja Fermeta (28 točk, trojke 7:10) in Mirka Mulalića (18 točk) v minuti in pol naredili preobrat in zaostanek 60:69 pretvorili v vodstvo 72:71. V zaključku tekme je ključno vlogo odigral še Matic Mikuš, ki je zadel prosti met za prednost točke, nato pa na drugi strani igrišča z blokado dobri dve sekundi pred koncem ustavil prodor Tilna Jugovica.

Pri domačih, ki so v zadnji četrtini imeli težave z osebnimi napakami, sicer pa so zadeli 11 trojk in dobili skok s 45:40 (15 izgubljenih žog), je Kendall Robinson zbral 19 točk in 17 skokov.

Ločani bodo v naslednjem krogu 3. februarja gostovali v Šentjurju, Ljubljančani pa bodo 11. februarja gostili Terme Olimia. Vmes jih čaka še povratna četrtfinalna tekma pokala Spar z Rogaško.