228590

Nizozemska po preobratu do polnega izkupička proti Poljakom

Avtor: Aljaž Pirnat
16. 6. 2024, 16.58

Nogometaši Nizozemske so uspešno začeli evropsko prvenstvo v Nemčiji. V Hamburgu so premagali Poljsko z 2:1 (1:1). Zmagoviti zadetek je v 83. minuti dosegel Wout Weghorst.

V skupini D sta še Francija in Avstrija, ki se bosta v Düsseldorfu srečali v ponedeljek ob 21. uri.

Nizozemski je uspel popoln preobrat. V 16. minuti je za Poljsko zadel Adam Buksa, v 29. pa je izenačil Cody Gakpo.

Junak zmage je postal Weghorst, ki je v igro prišel v 81. minuti, dve minuti pozneje pa je premagal poljskega vratarja Wojciecha Szczesnyja.

Danes sta na Euro v Nemčiji še dve tekmi. Ob 18. uri se bosta v Stuttgartu pomerili Slovenija in Danska, zvečer pa v Gelsenkirchnu Srbija in Anglija.

1

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Iličić je boljši ob Soudaniju in Božiću, ker igra razbremenjeno (VIDEO)...Več