[3194]
235960

Sodniki niso oškodovali Kopra, zadetek Maribora čist kot solza (FOTO)

16. 9. 2024, 09.15

Nogometaši Maribora so osmi krog Prve lige Telemach zaključili z zmago. V derbiju kola so bili v Ljudskem vrtu boljši z 2:0. Po dvoboju pa tudi tokrat ni manjkalo polemike.

Tema debate so bile znova sodniške odločitve. Številni navijači Kopra so bili po tekmi namreč prepričani, da je bila njihova ekipa na dvoboju proti Mariboru oškodovana. Sumljiv je bil predvsem prvi zadetek gostiteljev, ki ga je 22. minuti dosegel Mbina. Ta je bil v času podaje po mnenju Primorcev namreč v prepovedanem položaju.

Vseeno so ogledi ponovljenih posnetkov pokazali, da se je glavni sodnik Bojan Mertik skupaj s svojimi pomočniki v sobi za VAR odločil pravilno, saj francoski napadalec Maribora, čeprav le za nekaj centimetrov, ni bil v prepovedanem položaju.

Zmago domačih je v Ljudskem vrtu v 58. minuti sicer v nedeljo z zadetkom za 2:0 potrdil Božić. Maribor se je tako na drugem mestu lestvice izenačil z Bravom. Že v sredo pa bo imel na štajerskem derbiju proti Celju priložnost, da na vrhu ujame Olimpijo. Ta se bo konec tedna v devetem krogu na Šport TV 1 pomerila prav proti drugemu Bravu.

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Dabanovič pred derbijem ŠTV: Bravo spominja na nemško disciplino, Olimpijo čaka zahteven mestni derbi! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Popović je dal Kopru smisel, ima proste roke pri organizaciji! (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več