237276

Helios proti Šenčurju zmagovito otvoril novo sezono

Avtor: Aljaž Pirnat
30. 9. 2024, 21.07

Košarkarji Kansai Heliosa so v 1. krogu lige OTP banka premagali GGD Šenčur z 79:57 (21:16, 33:27, 60:43).

Košarkarji Kansai Heliosa so uspešni začeli novo sezono državnega prvenstva. V uvodni tekmi pred domačimi gledalci so premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 79:57.

Domžalčani in Šenčurjani so tako kot večina ekip v ligi OTP banka prevetrili in pomladili zasedbi v primerjavi s prejšnjo sezono. Gostje so se predstavili z ekipo s povprečno starostjo 22 let, domači s šestimi novimi igralci pa so vpisali prvo zmago pod taktirko domačega trenerja Jureta Močnika.

Kansai Helios, ki je v zadnjih treh sezonah igral v finalu DP, si je prednost za mirno končnico priigral na začetku drugega polčasa, ko se je z delnim izidom 12:0 oddaljil na 45:27. GGD Šenčur je potreboval več kot pet minut igre za prvi koš v nadaljevanju.

Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk – Jan Copot je 14 točkam (trojke 4:6) dodal 7 skokov, Blaž Mahkovic 13 točkam 8 podaj, na drugi strani pa je bil najbolj učinkovit Matej Čibej s 15 točkami (trojke 3:4).

V drugem krogu bodo Domžalčani gostili Terme Olimia (3. 10.), GGD Šenčur pa se bo 7. oktobra doma pomeril z Ilirijo.