[3]
238424

16. 10. 2024, 08.43

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek zvečer v 4. krogu evropskega pokala vpisali še tretjo zmago. Drugič so bili v vlogi gostitelja in drugič je zmaga ostala v Stožicah, tokrat so Zmaji s 76:72 ugnali litovski Lietkabelis.

Slovenski prvaki so dobro vstopili v tekmo in odigrali odličen prvi polčas, sploh v obrambnem smislu. Na odmor so odšli z dvajsetimi točkami prednosti (43:23), a je v tretji četrtini sledil mrk in gostje so zaostanek prepolovili. Izkušenost in zanesljivost ključnih mož ljubljanske zasdbe pa sta vseeno prinesli tretjo evropsko zmago sezone.

Pri domačih je bil vnovič prvo ime Devin Robinson, ki je prispeval 17 točk, Jaka Blažič jih je dodal 14. Cedevita Olimpija je na trenutke navduševala predvsem z izjemnimi ekipnimi akcijami in zabijanji, domači pa so Litovcem podarili tudi kar nekaj atraktivnih “banan”.

Naslednji tekmec Zmajev v evropskem pokalu bo Aris, dvoboj bo v Grčiji na sporedu 23. oktobra.

Foto in Video: Šport TV

1

Zmaji letos zagotavljajo spektakel: Ljubljančani zabijali in podarjali “banane” (VIDEO)...Več

2

Napoved tedna: Vse oči uprte v debi Boštjana Cesarja na mariborski klopi (VIDEO)...Več