[3137]
238619

Bundesliga: Guirassy rešil Dortmund, Šeško na gostovanje k Mainzu

18. 10. 2024, 22.50

Sedmi krog letošnje sezone nemške Bundeslige sta v petek zvečer odprla Borussia Dortmund in St. Pauli. Črno-rumeni so doma z 2:1 premagali novinca. Najbolj dejavno pa bo na nemških zelenicah v soboto, ko bomo spremljali našega Benjamina Šeška, ki bo z RB Leipzigom gostoval v Mainzu, isti dan zvečer pa nas čaka še derbi kola med Bayern Münchnom in Stuttgartom.

Dortmundčani so prevladovali v veliki večini tekme, imeli kar nekaj priložnosti, dve lepi tudi Serhou Guirassy, a še pred vodilnim golom Borussie so nase z golom opozorili tudi gosti iz Hamburga, ki pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Ramy Bensebaini je domače popeljal v vodstvo v 43. minuti, vendar je St. Pauli izid poravnal v 78. minuti, ko je od daleč zadel Eric Smith. Je pa Guirassy na veselje domačih navijačev v 83. minuti poskrbel za novo vodstvo gostiteljev, ki pa so v sodniškem dodatku znova imeli veliko luknjo v obrambi, a so gosti zgrešili s šestih metrov.

Dortmundčani so zdaj pri 13 točkah, toliko jih ima ob tekmi manj tudi tretjeuvrščeni Eintracht Frankfurt, vodita pa Bayern in Leipzig s po 14 točkami.

Slednja bosta aktivna v soboto. Bayern bo ob 18.30 gostil Stuttgart, Leipzig Benjamin Šeška in Kevina Kampla pa bo tri ure pred tem gostoval v Mainzu.

Takrat bodo še tekme Borussia Mönchengladbach – Heidenheim, Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt, Freiburg – Augsburg in Hoffenheim – Bochum.

Krog bosta v nedeljo sklenila obračuna Holstein Kiel – Union Berlin in Wolfsburg – Werder Bremen.

1

Bratski dvojec v Mariboru: ”Med igranjem na položajih zadnjih vezistov se v napadu izmenjujeva” (VIDEO)...Več