238863

Toronto ugnal Tampo, Kopitar znova na delu v sredo

Avtor: Lamin Diallo
22. 10. 2024, 08.10

William Nylander je dosegel dva zadetka in podajo ter v severnoameriški hokejski ligi NHL popeljal domače Toronto Maple Leafs do zmage nad Tampa Bay Lightning s 5:2. Toronto je v pretekli sezoni izločil Tampo v prvem krogu končnice.

Poleg Nylanderja so za Toronto zadeli še Auston Matthews, Max Pacioretty in Matthew Knies. Vratar Anthony Stolarz je zbral 32 obramb, Mitch Marner pa je k zmagi prispeval dve podaji.

Pri gostih s Floride sta se med strelce vpisala Nick Paul in Brayden Point, vratar Andrej Vasilevskij pa je dovolil štiri gole iz 14 strelov, tako da ga je sredi druge tretjine zamenjal Jonas Johansson. Victor Hedman je zbral dve podaji.

Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, bodo naslednjo tekmo odigrali v sredo, ko bodo na zadnjem v nizu gostovanj zaradi prenove domače dvorane igrali še proti Vegas Golden Knights. Prva domača tekma sezone jih čaka 25. oktobra, ko bodo gostili San Jose Sharks.

1

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Iličić je boljši ob Soudaniju in Božiću, ker igra razbremenjeno (VIDEO)...Več