single
[1176]
249025

Tim Gajser: “Zelo se že veselim začetka sezone” (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
21. 2. 2025, 19.17

Nova sezona svetovnega prvenstva v motokrosu že pošteno trka na vrata. Drugega marca bodo motorji znova hromeli, tokrat v Cordobi v Argentini, kjer se bo začelo novo tekmovalno leto za svetovno motokros elito. Slovenijo bosta tudi letos zastopala Jan Pancar in petkratni svetovni prvak Tim Gajser.

Gajserju je lani šesti naslov svetovnega prvaka za las ušel. Na koncu je moral priznati premoč Špancu Jorgeju Pradu, ki je tako ubranil naslov prvaka izpred dveh let.

Novo priložnost pa bo 28-letni Makolčan imel že kaj kmalu, saj se letošnje svetovno prvenstvo začenja že čez dobra dva tedna. Tokrat bo uverturo predstavljala VN Argentine, s prizoriščem v Cordobi.

Priprave na novo sezono je Gajser opravil v Italiji, prav tako pa je uspešno nastopal na nekaj pripravljalnih dirkah, in sicer na zadnje na dirki italijanskega prvenstva v Mantovi, kjer je suvereno zasedel prvo mesto.

“V novo sezono vstopam z dobrimi občutki. Prihajam iz dobrega pripravljalnega obdobja. Tudi prve pripravljalne tekme so bile zelo pozitivne, tako da se že zelo veselim nove sezone,” je pred začetkom nove sezone dejal nasmejani voznik tovarniškega moštva HRC Honde.

Sezona motokrosa od 2. marca dalje, začetek z VN Argentine. Prenos dirk MXGP in MX2 na Šport TV!

Zadnje video vsebine

1

Iz tabora Olimpije: Bodimo ponosni na evropsko sezono, jutri je nov dan, gremo dalje!...Več

2

Trener Borca: Ljubljančani so nas provocirali vse od prve do zadnje minute...Več

3

Olimpija izpadla, potem ko je zgrešila 11-metrovko in dvakrat stresla okvir vrat (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Vitamin K osvežil staro damo...Več

2

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več

3

Decimus X...Več