Jakara pred neposrednim dvobojem za prvo mesto: “Morali bomo odigrati “na glavo” za zmago”
Avtor: Klemen Verlič
30. 4. 2025, 11.10
V sredo bo v ligi OTP Banka na sporedu pravi spektakel. Na najpomembnejši tekmi rednega dela sezone se bosta za prvo mesto na medsebojnem obračunu pomerila Krka in domžalski Helios.
Pred zadnjo tekmo rednega dela imajo Domžalčani na vrhu lestvice dvaindvajset zmag in štiri poraze. Na drugem mestu ima Krka le zmago manj in je s 47 točkami izenačena z Ilirijo, a bi v primeru sredine zmage v zadnjem krogu skočila na prvo mesto ter si tako priborila prednost domačega terena vse do finala Lige OTP Banka. V primeru poraza in zmage Ilirije nad četrtim Podčetrtkom pa bi Novomeščani padli celo na tretje mesto. Podobno velja tudi za Domžalčane.
“Kansai Helios Domžale igra odlično v letošnjem državnem prvenstvu, kjer so tudi najboljša obrambna ekipa. Imeli so tudi zelo dobro sezono v Ligi ABA2. Čaka nas izjemno težka naloga, da upravičimo vlogo favorita. Oboji vemo, kaj prinašata zmaga oz. poraz – prvo oz. tretje mesto. Bo treba odigrati „na glavo“, da tekmo dobimo,” je pred izjemno pomembnim dvobojem dejal trener Krke Dejan Jakara.