single
[3]
79514

Aktualni prvaki lige NBA vodstvo povišali na 2:0

Avtor: Marko Premrl
17. 5. 2019, 08.48

Aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors ne popuščajo v finalu zahodne konference severnoameriške košarkarske lige. Bojevniki so v seriji proti Portland Trail Blazers zmagali s 114:111 ter povedli z 2:0 v zmagah. Ekipi igrata na štiri zmage. Naslednji dve tekmi bosta v domači dvorani Portlanda Moda Center v Oregonu.

Portland je v zadnjih petih minutah napete končnice zapravil vodstvo 108:100 ter bo doma za preobrat lovil zaostanek dveh zmag.

Aktualnim prvakom že ob polčasu ni najbolje kazalo, saj so zaostajali za kar 15 točk (50:65), a so se vrnili tudi po zaslugi prvega zvezdnika bojevnikov. Stephen Curry je bil najuspešnejših mož večera v Oracle Areni s 37 točkami.

Pri gostujoči zasedbi je Damien Lillard vpisal 23 točk, C.J. McCollum je dodal 22 točk. Mlajši brat iz dinastije Curry Seth, ki igra za Portland, je tekmo končal s 16 točkami.

V finalu vzhodne konference lige NBA se merita ekipi Toronto Raptors in Milwaukee Bucks. Milwaukee je bolje začel, saj je povedel z 1:0 v zmagah.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Olimpija blizu naslova, troboj za 2. mesto bo še zelo vroč! (VIDEO)...Več

2

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

3

Riera zbodel svoj nekdanji klub: “Olimpija je točko proti nam slavila kot naslov prvaka!” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več