single
[8]
250521

Beno Kunst četrti na preskoku v Bakuju

Avtor: Aljaž Pirnat
9. 3. 2025, 11.07

Slovenski telovadec Beno Kunst je na drugi tekmi svetovnega pokala v sezoni, ki jo gosti Baku, na preskoku osvojil četrto mesto. Kunst, finalist že na uvodni tekmi v Cottbusu, je v azerbajdžanski prestolnici dosegel oceno 13,833 točke.

Današnji finale si je Kunst pritelovadil s četrto oceno v kvalifikacijah (13,866), uspeh pa ponovil tudi danes. Sezono je zelo dobro začel, v nemškem Cottbusu je bil za uvod šesti.

Zmagal je Ukrajinec Nazar Čepurnji (14,466) pred Kitajcem Mingqijem Huangom (14,416) in Belorusom Jahorjem Šaramkovom (14,099).

Kunst je s tem zaokrožil uspešne slovenske nastope v Bakuju. Že v soboto so na zmagovalnem odru stale Teja Belak in Tjaša Kysselef z drugim in tretjim mestom na preskoku, slednji sta slavili dvojno zmago v Cottbusu, ter Lucija Hribar z drugim mestom na dvovišinski bradlji. Luka Bojanc je bil peti na krogih.

Vir: STA
Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Polomija Bayerna, ki je vodila v popoln preobrat za zmago gostov...Več

2

Zgodovinska noč Jokića: številke, ki jih NBA še ni videla! (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Celjani so dosegli to, kar so želeli...Več

Najbolj brano ta mesec

1

“Čeprav pot ne bo lahka, je Gajser prvi favorit za osvojitev svetovnega naslova” (VIDEO)...Več

2

Tim Gajser za Šport TV: “Prado je odšel v ZDA, a ostala konkurenca je izjemno hitra”...Več

3

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več