[3137,2]
211228

Blamaža Bayerna: Orli s petardo osramotili Bavarce (VIDEO)

9. 12. 2023, 17.25

Po prisilnem dvotedenskem premoru je Bayern končno dočakal novo tekmo. Aktualni prvaki so v štirinajstem krogu Bundeslige gostovali pri Eintracht Frankfurtu. A če so navijači Bavarcev sprva bili veseli, da so končno lahko ponovno spremljali svoje varovance, se je to veselje med tekmo najverjetneje spremenilo v razočaranje in jezo. Bayern je doživel prvi poraz v sezoni, s kar 5:1 jih je osramotila zasedba orlov.

Goste je že v 12. minuti šokiral Egipčan Omar Marmoush, ki je zadel po napaki Noussairja Mazraouija. Bavarci so poskušali odgovoriti, a namesto izenačenja so orli v roku petih minut dosegli še dva gola. Junior Dina Ebimbe je Manuela Neuerja premagal v 31. minuti, medtem ko je bil nekaj minut kasneje strelec Hugo Larsson. Bavarci so pred koncem polčasa rezultat znižali po lepe zadetku Joshue Kimmicha.

V drugem polčasu se je zgodba ponovila, Bayern je šel po znižanje, a Dayot Upamecano je storil veliko napako in Frankfurt je iz protinapada dosegel že četrti zadetek v mrežo gostov. Drugič je bil strelec Ebimba. Deset minut kasneje je peti gol dodal Ansgar Knauff.

Bayern ostaja na drugem mestu, a ga lahko s tekmo več prehiti Stuttgart. Orli so skočili na sedmo mesto in imajo 21 točk.