[3137,2]
233980

Bundesliga: Šeško in Kampl sezono začela z zmago, Bayern do tesne zmage proti Wolfsburgu

24. 8. 2024, 17.30

Nogometaši Bayerna so z zmago začeli novo sezono nemške bundeslige. Bavarci so na prvi ligaški tekmi pod vodstvom novega strtega Vincenta Kompanyja v gosteh premagali Wolfsburg s 3:2, čeprav so že zaostajali z 1:2.

Jamal Musiala je poskrbel za vodstvo gostov v 20. minuti, a nadaljevanje je bilo v znamenju domačih. Takoj na začetku drugega polčasa je Sacha Boey po prekršku nad Tiagom Tomasom poskrbel za najstrožjo kazen za Wolfsburg, izkoristil jo je Lovro Majer. Isti igralec je nato udaril še v 55. minuti za preobrat z 2:1.

A se je Bayern vrnil. Najprej z avtogolom domačih v 65. minuti, ko je po strelu Harryja Kana Jakub Kaminski žogo preusmeril v svoj gol, za drugi preobrat na tekmi pa je poskrbel Serge Gnabry, ko je v 82. minuti zadel za končnih 3:2.

Zvezdnik Bayerna Thomas Müller je v igro vstopil v drugem polčasu in se s 474. nastopom za Bayern postavil na vrh klubske lestvice, kjer je prehitel Seppa Maierja. Obenem je bila to njegova 709. tekma za klub v vseh tekmovanjih.

Že v soboto je Leipzig slovenskih nogometašev Kevina Kampla in Benjamina Šeška v uvodni tekmi premagal Bochum z 1:0. Stuttgart je izgubil pri Freiburgu z 1:3, Borussia Dortmund je z 2:0 premagala Eintracht Frankfurt.

Prvak Bayer Leverkusen je sezono tudi začel s tremi točkami, v petek je pri Borussii Mönchengladbach z golom Floriana Wirtza globoko v sodnikovem dodatku slavil s 3:2.