[3137]
235752

Bundesliga: Zmagi za Augsburg in Bremen, po treh krogih stoodstotni le še Bavarci

14. 9. 2024, 18.48

Slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta v tretjem krogu nemškega prvenstva z Leipzigom gostila Union Berlin. Tekma se je končala brez zadetkov, potem ko je belgijski napadalec Lois Openda v 74. minuti za domače zapravil enajstmetrovko.

Šeško, ki je igral do 67. minute dvoboja z Unionom, v tej sezoni še čaka na prvi zadetek v bundesligi, Kampl je igral do 89. minute.

Obe ekipi sta igrali brez trenerjev na klopi, saj je bil Marco Rose suspendiran, Bo Svensson pa bolan.

Nemški prvak Bayer Leverkusen se je po koncu impresivnega zmagovitega niza 35 tekem brez poraza v bundesligi vrnil z mojstrsko predstavo in v gosteh visoko premagal Hoffenheim s 4:1.

Pred 30.150 gledalci so za Leverkusen zadeli Martin Terrier v 17. minuti, Victor Boniface (30./75.) in Florian Wirtz (72.) z bele točke. Edini gol za Hoffenheim je v 37. minuti dosegel Mergim Berisha, ki je zadel po podaji Hrvata Andreja Kramarića.

V prejšnjem krogu je Bayerjev niz pred dvema tednoma končal prav Leipzig (3:2), ki je tokrat na domačem terenu ostal brez uspeha, medtem ko so si prvaki in pokalni zmagovalci dobro opomogli od šoka.

“Po porazu je bilo zelo pomembno zmagati,” je povedal strelec dveh golov Boniface za Sky. “Zelo sem vesel, ker na prvih dveh tekmah nisem imel sreče. To sem potreboval.”

Borussia Mönchengladbach, ki slavi 80. rojstni dan ikone kluba Günterja Netzerja, je doma z 1:3 izgubila proti drugi ekipi lanske sezone Stuttgartu, za katerega je dva zadetka dosegel Ermedin Demirović (57., 61.), uvodnega za goste pa je prispeval Deniz Undav v 21. minuti. Alassane Plea je izenačil za domače v 27. minuti, a se je pri doseganju gola poškodoval.

Eintracht Frankfurt je zmagal z 2:1 pri Wolfsburgu, medtem ko je zadnji Bochum dosegel svoj prvi gol v sezoni, a vseeno izgubil (1:2) proti Freiburgu. Bayern je na zadnji sobotni tekmi s 6:1 premagal Kiel.

V nedeljo sta se udarila še Augsburg in St. Pauli (3:1) ter Mainz in Werder Bremen (1:2). Tretji krog letošnje izvedbe nemške Bundeslige je bil tako sklenjen, na vrhu lestvice pa so ga končali nogometaši münchenskega Bayerna, ki so še edini, ki še naprej ostajajo stoodstotni.

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Šimundža po zmagi nad Koprom: Pokazali smo veliko ambicij, a lahko bi bili še boljši (VIDEO)...Več

3

Bogatinov po porazu z Mariborom: Na koncu so odločale malenkosti, bili smo premalo zbrani (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več