[3194]
238817

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)

21. 10. 2024, 10.50

Nogometaši Maribora so včeraj proti Bravu dobili svoj krstni nastop pod vodstvom novega stratega Boštjana Cesarja (0:1). Mož odločitve za vijoličaste je bil nekdanji alžirski reprezentant Hillal Soudani, ki se je na zelenice vrnil po skoraj dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe.

Soudani je proti Bravu v igro vstopil v 67. minuti in 17 minut kasneje s prekrasnim strelom izven šestnajstmetrskega prostora uspel ugnati tekmečevega vratarja Matijo Obranića. S to potezo je Alžirec tudi odločil tekmo in poskrbel, da je Maribor prišel do novih treh točk v boju za naslov. “Pri zadetku je kar osem igralcev Brava stalo za žogo, vendar tu se je pokazala individualna kvaliteta Soudanija, ki je ob tako malo prostora uspel zadeti v ”malo mrežico”,” je edini zadetek na srečanju povzel selektor slovenske kadetske izbrane vrste Goran Cvijanović.

Soudani je bil z zelenic odsoten več kot dva meseca, nazadnje je med prvoligaško konkurenco zaigral 18. avgusta, toda sijajni Alžirec pri 36 letih za Maribor še naprej dela razliko. “Nedvomno je Soudani eden najboljših tujcev v našem prvenstvu, navkljub svojim letom. Predvsem želim, da bo čim dlje ostal zdrav, saj so ga že v lanski sezoni pestile poškodbe. A nedvomno vselej, ko je zaigral za Maribor, je pokazal, da je izjemno kakovosten nogometaš,” je še povedal naš gost v studiu po včerajšnjem obračunu.

1

2

Bavarci na krilih Kana do prepričljive zmage, Stuttgart brez možnosti (VIDEO)...Več