230154

Đokovića po štirih nizih v tretji krog

Avtor: Lamin Diallo
4. 7. 2024, 20.58

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković se je uvrstil v tretji krog turnirja za grand slam v Wimbledonu. Poleg sedemkratnega zmagovalec turnirja v All England Clubu je napredovala tudi prva igralka na svetu in prva nosilka turnirja z nagradnim skladom 52,3 milijona evrov - Poljakinja Iga Swiatek.

Rekorder po številu zmag na turnirjih za grand slam – poleg sedmih naslov v Wimbledonu je Đoković kar 10-krat zmagal v Melbournu, štirikrat v New Yorku in trikrat v Parizu – je odpor Britanca Jacoba Fearnleyja strl v štirih nizih, po treh urah in dveh minutah je zmagal s 6:3, 6:4, 5:7 in 7:5.

“Poklon Jacobu za izjemen dvoboj. Njegova predstava je bila vseskozi na zelo visoki ravni, zasluži si aplavz. V prvih medsebojnih dvobojih je vedno možen element presenečenja, Jacob v današnjem ni imel kaj za izgubiti. Vedel sem, da me čaka zahtevna naloga, gre za igralca, ki je zrasel na travnatih igriščih in zna igrati na tej podlagi, kar je potrdil tudi današnji obračun,” je po zmagi med drugim dejal 37-letni Srb.

Đokovića po zmagi nad 277. igralcem na jakostni lestvici ATP iz Velike Britanije v naslednjem krogu čaka Avstralec Alexei Popyrin, ki je bil po maratonskem in štiriurnem dvoboju boljši od Argentinca Tomasa Etcheverrye s 3:6, 6:4, 4:6, 6:4 in 6:3.

V drugem krogu se je poslovil Poljak Hubert Hurkacz. Sedmi nosilec turnirja je dvoboj proti Francozu Arthurju Filsu v četrtem nizu predal zaradi poškodbe kolena, medtem ko devetemu nosilcu, Avstralcu Alexu De Minaurju, Španec Jaume Munar ni povzročil nobenih težav. Teniški igralec iz dežele tam spodaj je zmagal s 6:2, 6:2 in 7:5.

Po hudem boju je napredoval Bolgar Grigor Dimitrov. Deseti nosilec je po petih nizih strl odpor Kitajca Shanga Junchenga in slavil s 5:7, 6:7 (4), 6:4, 6:2 in 6:4.

Danes bosta na veliko sceno stopila Nemec Alexander Zverev in Grk Stefanos Cicipas. Prvega čaka Američan Marcos Giron, drugega pa Finec Emil Ruusuvuori.

Prvopostavljena Swiatek, petkratna zmagovalka turnirjev za grand slam (4-krat je zmagala v Parizu in enkrat v New Yorku), v obračunu s Hrvatico Petro Martić ni posebej blestela, v precej neatraktivnem dvoboju pa je izpolnila svojo nalogo in se prebila v tretji krog. V prvem nizu je po enakovrednem boju zmagala s 6:4, v drugem pa je v osmi igri odvzela začetni udarec tekmeci in po dobljenem servisu po uri in 20 minutah zmagala s 6:3.

Poljakinja je na tekmi dosegla 25 “winnerjev” in naredila 17 neizsiljenih napak. “Ne osredotočam se na statistiko. Na vsakem turnirju skušam rasti in iz dvoboja v dvoboj igrati bolje, ni mi treba ničesar dokazovati,” je dejala 23-letna Poljakinja, ki je doslej najboljšo uvrstitev na teniški “sveti travi” dosegla lani, ko se je prebila v četrtfinale. V naslednjem krogu jo čaka Kazahstanka Julija Putinceva, ki je bila boljša od Čehinje Katerine Siniakove s 6:0, 4:6 in 6:2.

V ženski konkurenci je za največje presenečenje poskrbela Kitajka Wang Xinyu, ki je izločila petopostavljeno Američanko Jessico Pegula s 6:4, 6:7 (7) in 6:1.

Američanka Madison Keys, 12. nosilka, je Kitajko Wang Yafan ugnala s 6:2 in 6:2, Rusinja Darja Kasatkina, 14. nosilka, pa je tekmici iz Velike Britanije Yuriko Miyazaki dvakrat “zavezala kravato” in zmagala s 6:0 in 6:0.

1

Visoka zmaga Slovenije za polfinale kvalifikacijskega turnirja (VIDEO)...Več

2

Dončić po zmagi nad Novo Zelandijo: Zafrknil sem, ker nisem dal trojke, bili bi prvi (VIDEO)...Več

3

Sekulić po uvrstitvi v polfinale: Bili smo stisnjeni v kot, naši fantje so dobro odreagirali (VIDEO)...Več