[3137]
234762

Dortmund v Bremnu le do točke, Stuttgart doma remiziral

31. 8. 2024, 18.54

Borussia Dortmund in Stuttgart sta v drugem krogu nemškega državnega nogometnega prvenstva zabeležila le po točko. Prva je v gosteh odigrala remi brez zadetkov proti Werderju iz Bremna, Stuttgart pa je v zadnjih minutah ostal brez vseh treh točk in na domači zelenici posledično le remiziral proti Mainzu (3:3).

Dortmundčani so začasno vseeno prevzeli vodstvo na lestvici s štirimi točkami, a so se iz Bremna tokrat vrnili le z eno. Čeprav so imeli nekoliko več od igre, pa zadeli niso, za nameček pa je v 73. minuti drugi rumeni karton prejel Nico Schlotterbeck.

S točko bo še bolj razočaran Stuttgart, lani drugouvrščeni v nemškem prvenstvu. Proti Mainzu je vodil že z 2:0 po golih Enza Millota (8. minuta) in Jamieja Lewelinga (15.), še pred polčasom pa je z bele pike izid znižal Nadiem Amiri (43.).

V drugem polčasu so gosti v 62. izenačili prek Jonathana Burkardta, istemu igralcu pa so 11 minut kasneje razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja. V 88. minuti je nato za novo vodstvo domačih zadel Fabian Rieder, a je veselje trajalo le do četrte minute sodnikovega dodatka, ko je za delitev točk poskrbel Maxim Leitsch.

Na preostalih tekmah sta gostujoči zmagi vknjižila Borussia Mönchengladbach in Wolfsburg. Prva je bila z 2:0 boljša od Bochuma, drugi pa je z enakim rezultatom premagal Holstein Kiel. Eintracht Frankfurt je bil s 3:1 boljši od Hoffenheima.

Ob 18.30 bosta slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl gostovala pri prvaku Bayerju iz Leverkusna.

V nedeljo bosta še tekmi Heidenheim – Augsburg (15.30) in Bayern München – Freiburg (17.30).