[2]
227638

EMF EURO: Albanski vratar s čudežnimi obrambami mešal štrene slovenski reprezentanci (VIDEO)

4. 6. 2024, 14.44

Slovenska malonogometna reprezentanca je danes prišla do zmage v zadnjem krogu skupinskega dela evropskega prvenstva proti Albaniji (3:2) in si tako bržkone že zagotovila preboj v zaključni del tekmovanja. A kaj kmalu bi se lahko končalo tudi drugače, saj je Slovencem precej preglavic povzročal albanski vratar Dashnor Cara, ki se je tekom srečanja izkazal z nekaj zares bravuroznimi posredovanji.

Obračun z Albanijo se ni začel po slovenskih načrtih, saj so Albanci z golom Gilberta Hyska povedli že v 5. minuti. Slovenija je nato stopila na plin in močno pritisnila proti nasprotnikovim vratom, a dolgo časa ni uspela priti do zadetka. Za to je bil zaslužen predvsem albanski čuvaj mreže, ki je v slogu Manuela Neuerja, Gianluigija Buffona ali Oliverja Kahna v prvem polčasu dobesedno zaklenil svoj gol.

Tudi v drugem polčasu se je izkazal z nekaj izvrstnimi obrambami, nato pa klonil v 37. minuti, ko je prvi slovenski zadetek dosegel Jakob Rems. Našim fantom se je nato odprlo, v 40. minuti je zadel še Aleksander Malivojevič ter štiri minute kasneje še Boštjan Preskar. Po avtogolu Dennisa Bandurja je Albanija sicer uspela priti do znižanja, toda do konca srečanja je nato izid ostal nespremenjen. Slovenija se je tako veselila svoje druge zmage na tem evropskem prvenstvu in si bržkone zagotovila napredovanje v izločilne boje, medtem ko Albanija s tremi porazi odhaja domov.

Kljub vsemu velja Charo pohvaliti za izjemno partijo, albanski vratar je namreč na obračunu s Slovenijo zbral kar 17 obramb in nedvomno uprizoril eno najboljših individualnih predstav turnirja. Nekaj njegovih izjemnih obramb si lahko ogledate v spodnjem video posnetku.

Foto & video: Šport TV

1

Ne bi verjeli, če ne bi videli! Švedski vratar branil nemogoče (VIDEO)...Več

2

NAPOVED TEDNA: Nekdanji serijski prvak proti aktualnemu, Gajser še ni rekel zadnje, Domžalčani v iskanju prve zmage proti Mariboru (VIDEO)...Več