[2]
227612

EMF EURO: Slovenija v drugem polčasu strla odpor Albanije in prišla do zmage po preobratu (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
4. 6. 2024, 11.59

Slovenska malonogometna reprezentanca je danes na evropskem prvenstvu v Sarajevu odigrala še svojo zadnjo tekmo skupinskega dela. Po zmagi proti Črni gori (1:0) in porazu proti gostiteljici Bosni in Hercegovini (0:5) so naši fantje tokrat po preobratu ugnali izbrano vrsto Albanije (3:2) in se z eno nogo praktično že uvrstili v izločilne boje tekmovanja.

Albanija je povedla že zgodaj v prvem polčasu, ko je s prostega strela v 5. minuti zadel Glibert Hysko. Slovenija je v nadaljevanju močno pritiskala, a se je z nekaj bravuroznimi obrambami izkazal albanski vratar Dashnor Cara. Sledil je drugi polčas, v katerega je slovenska izbrana vrsta imela že od samega začetka prevlado na igrišču, kar je v 37. minuti tudi uspela kronati z zadetkom Jakoba Remsa. Le tri minute kasneje je Slovenija udarila ponovno, tokrat je po protinapadu v polno zadel Aleksander Malivojevič. Naši fantje so tudi po prevzemu vodstva bili podjetnejši in v 44. minuti tudi podvojili vodstvo. Po napaki Care je zadel Boštjan Preskar. Albanija je sicer po avtogolu Dennisa Bandurja prišla do znižanja, a Slovenci so uspeli zdržati zaključni nalet tekmeca. Ob zadnjem sodniškem žvižgu je izid na semaforju tako kazal 3:2 v korist Slovenije.

Slovenija prvi del tekmovanja v skupini A tako po dveh zmagah in enem porazu zaključuje s šestimi točkami na svojem računu in gol razliko minus tri. Večerna tekma med Bosno in Hercegovino in Črno goro pa bo dala odgovor na vprašanje o potnikih v nadaljnji del turnirja. V osmino finala se neposredno uvrstita najboljši dve reprezentanci. Bosna in Hercegovina je po dveh tekmah in dveh zmagah v skupini A na prvem mestu (šest točk, gol razlika plus šest), medtem ko je trenutno tretjeuvrščena Črna gora pri treh točkah (gol razlika plus štiri). Slovenija, ki je svoje tekme že odigrala, je druga, medtem ko je Albanija, ki je izgubila prav vse tekme skupinskega dela zadnja in nima več možnosti za napredovanje.

Foto & video: Šport TV

1

Ne bi verjeli, če ne bi videli! Švedski vratar branil nemogoče (VIDEO)...Več

2

NAPOVED TEDNA: Nekdanji serijski prvak proti aktualnemu, Gajser še ni rekel zadnje, Domžalčani v iskanju prve zmage proti Mariboru (VIDEO)...Več