[1176]
230314

Gajser drugi na prvi dirki VN Lomboka

7. 7. 2024, 08.00

Po četrtem mestu na VN Indonezije je Tim Gajser po prvi dirki VN Lomboka zasedel drugo mesto. Prvi je bil Nizozemec Jeffrey Herlings, tretji sonarodnjak Calvin Vlaanderen. Petkratni slovenski prvak je na polovici dirke imel vodstvo, a zaradi manjše napake ga je tako kot v kvalifikacijah prehitel Herlings.

V Lomboku ta konec tedna poteka druga dirka SP v dobrem tednu na tem prizorišču.

Gajser je v kvalifikacijah prav tako končal na drugem mestu za Herlingsom, je pa danes bolje začel in po startu povedel pred Nizozemcem in svetovnim prvakom Špancem Jorgejem Pradom.

Vodstvo je zadržal do 13. kroga, a se je Herlings približeval ter ga tudi prehitel. Takoj zatem je Gajser padel, vendar je imel takrat že dovolj velik naskok pred tekmeci, da je do cilja zadržal drugo mesto. V predzadnjem krogu je Prado izgubil tretje mesto, prehitel ga je Nizozemec Calvin Vlaandern.

Drugi slovenski predstavnik v MXGP Jan Pancar je v sicer precej okrnjeni konkurenci, v Indoneziji nastopa le 16 dirkačev, končal na 13. mestu.

Gajser je po prvi vožnji povečal naskok v SP. Zdaj ima 586 točk, Parado pa 558, Herlings je tretji s 532, Pancar pa 15. s 148.

Druga vožnja za VN Lomboka v razredu MXGP bo ob 10.10 po slovenskem času.

1

Peklaj: “Za nami je pozitiven vikend, na Pokalu narodov lahko osvojimo visoko mesto” (VIDEO)...Več

2

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več

3

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več