[1176]
230327

Gajser drugi na VN Lomboka, Herlingsu zmaga

7. 7. 2024, 10.46

Tim Gajser je na VN Lomboka zasedel končno 2. mesto. Na drugi dirki je ponovil uvrstitev iz prve. Tudi drugo dirko je dobil Jeffrey Herlings. Tretji je bil Calvin Vlaanderen. Jan Pancar je drugo dirko na VN Lomboka končal na 9. mestu in skupno bil enajsti.

Tako kot na prvi dirki je tudi na drugi Gajser začel odlično in v uvodu bil prvi, a ga je med dirko prehitel Herlings. Do konca na prvih dveh mestih ni bilo sprememb. Vlaanderen je bil tretji. Četrto mesto je presenetljivo osvojil Švicar Valentin Guillod. Prado je bil peti.

Gajser je v kvalifikacijah končal na drugem mestu za Herlingsom. Na prvi dirki je bil prav tako drugi.

Vodstvo na prvi dirki je zadržal do 13. kroga, a se je Herlings približeval ter ga tudi prehitel. Takoj zatem je Gajser padel, vendar je imel takrat že dovolj velik naskok pred tekmeci, da je do cilja zadržal drugo mesto. V predzadnjem krogu je Prado izgubil tretje mesto, prehitel ga je Nizozemec Calvin Vlaanderen.

V skupnem seštevku je Gajser še naprej prvi in ima 608 točk. Na drugem mestu ostaja Prado, ki jih ima 574. Približal se mu je Herlings, ki je z zmago zbral 557 točk. Pancar je skupno petnajsti, ima 160 točk.