[1176]
229699

Gajser po tretjem mestu na kvalifikacijah: “Nisem želel tvegati, na dirki bom boljši”

29. 6. 2024, 17.50

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser je v indonezijskem Lomboku na treningu prve od dveh dirk svetovnega prvenstva zasedel tretje mesto. Drugi slovenski dirkač v elitnem razredu MXGP Jan Pancar je bil osmi.

Pred Gajserjem, vodilnim v točkovanju prvenstva, sta bila Nizozemec Jeffrey Herlings in branilec naslova, Španec Jorge Prado.

Slovenski šampion je po dirki dejal: “Dobro sem začel kvalifikacije in prvih nekaj krogov vodil. Sredi dirke sem izgubil ritem in posledično sem padel na tretje mesto, ampak imel sem občutek, da je bolje ostati mirenm kot da bi tvegal na zahtevni progi z nizkim soncem in skritimi luknjami. Kljub temu sem zadovoljen s tretjim mestom. Veselim se dirk v nedeljo, da bom lahko izboljšal rezultat.

Gajser ima v skupnem seštevku 519 točk, Prado jih ima na drugem mestu 486, tretji je Herlings s 450 točkami. Pancar je pridobil eno mesto in je na 14. mestu seštevka s 119 točkami.

V Indoneziji voznike čaka dvojček dirk, saj bo po nedeljski preizkušnji za VN Zahodne Nusa Tenggare teden dni pozneje na vrsti še dirka za VN Lomboka.