[1176]
228040

Gajser po VN Latvije: “Želel sem zmago, a sem zadovoljen, da bom v Maggiori lahko vozil z rdečo številko”

9. 6. 2024, 20.50

Tim Gajser se je na nedeljski VN Latvije ponovno uvrstil na zmagovalni oder. Končal je na drugem mestu in ponovno prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

Od Gajserja je bil v Latviji za eno samo točko boljši le Jeffrey Herlings, ki je bil najhitrejši v prvi vožnji. V obeh je Tim Gajser končal na drugem mestu. V drugi vožnji ga je prehitel Španec Jorge Prado, ki je boljšo končno uvrstitev zapravil s padcem v prvi polovici preizkušnje, ki jo je končal na sedmem mestu. Tako je Tim Gajser znova Španca tudi prehitel v skupnem seštevku in si privozil rdečo številko vodilnega. Slovenski as ima 454 točk, Prado na drugem mestu 450, Herlings je tretji s 386.

“Dobro sem vozil cel konec tedna in sem zadovoljen s končnim izkupičkom. Rezultat 1-2-2 kaže, da imam stalnost, tudi hitrostni je dovolj za zmago, toda danes mi do nje ni uspelo priti. Imam pa rdečo številko, kar je pozitivno. Do konca je še veliko, a je vseeno lep občutek, ko bom s svojo Hondo vozil z rdečo številko v Maggiori, ki je zame posebno prizorišče,” je po dirki za svoje dirkaško moštvo povedal Gajser.

Skupaj z Janom Pancerjem, ki je danes zasedel 14. mesto in je skupno 15., bo Gajser v Italiji dirkal že čez teden dni.

VN Italije v nedeljo od 13.00 dalje na Šport TV 1!