[1176]
235877

Gajser z zgolj sedmim mestom na VN Kitajske izgubil rdečo številko

15. 9. 2024, 08.54

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki za VN Kitajske s prizoriščem v bližini Šanghaja, po tem ko je v prvi vožnji bil sedemnajsti v drugi pa drugi, zasedel sedmo mesto. Z drugim mestom v prvi in zmago v drugi vožnji je dirko dobil Španec Jorge Prado, ki je tako tudi prevzel mesto vodilnega v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

Pred dirko številka 19. letošnjega svetovnega prvenstva je kot vodilni v skupnem seštevku pričel Gajser, ki je imel 14 točk naskoka pred Jorgejem Pradom in 53 pred Jeffreyjem Herlingsom. Skupno je bilo na voljo še 110 točk.

A na Kitajskem se v prvi vožnji žal vse skupaj žal ni odvilo po Gajserjevih po željah. Že v štartu je imel Makolčan kar nekaj težav, nakar je pred prvim zavojem zadel v zadnje kolo enega izmed ostalih dirkačev in posledično grdo padel na tla. Makolčan se je sicer hitro pobral, a dirko nadaljeval z 20. mesta.

V naslednjih nekaj krogih je nato uspešno začel prehitevati počasnejše voznike, a v četrtem krogu je znova padel in izgubil nekaj mest. Znova so se zanj težave pojavile še v 13. krogu, ko je še tretjič pristal na tleh in zaradi težav z motorjem bil prisiljen zapeljati v bokse. Vožnjo je Gajser končal na 17. mestu, slavil je Franzoc Romain Febvre, drugi je bil Španec Prado, tretji pa Nizozemec Jeffrey Herlings. Drugi Slovenec na dirki Jan Pancar je medtem dirko končal na sijajnem osmem mestu.

V drugi vožnji pa je Tim začel bolje in po prvem ovinku pristal le za Pradom, ki je nekoliko hitreje potegnil s štartne rampe. Večino vožnje je nato Gajser peljal z nekaj sekundami zaostanka za Špancem, ki ga, na progi, kjer je bilo težko prehitevati, ni uspel napasti. Prado je tako do konca dirke uspel zadržati prednost, Gajser je končal kot drugi, tretji pa je bil Febvre. Pancar je medtem še izboljšal svojo uvrstitev s prve vožnje in ciljno črto prečkal kot peti.

Skupno je tako VN Kitajske odromala v roke Prada (47 točk), drugo mesto je pripadlo Febvreju (45 točk), tretje pa Herlingsu (38 točk). Gajser je medtem skupno končal kot sedmi (26 točk), Pancar pa je s sijajno predstavo prišel do rezultata kariere in bil skupno peti (29 točk).

Prado je tako prevzel prednost v skupnem seštevku. Tam ima sedaj skupno 943 točk, kar pomeni, da ima pred poslednjo dirko sezone sedem točk naskoka pred Gajserjem in 48 točk prednosti pred Herlingsom.

Poslednjo dejanje letošnjega svetovnega prvenstva v motokrosu bo na sporedu čez dva tedna, ko se bodo dirkači v Španiji pomerili za VN Kastilje v Cozarju.

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Šimundža po zmagi nad Koprom: Pokazali smo veliko ambicij, a lahko bi bili še boljši (VIDEO)...Več

3

Bogatinov po porazu z Mariborom: Na koncu so odločale malenkosti, bili smo premalo zbrani (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več