[3]
218504

Izjemna četrtina Blažiča: S serijo trojk obrnil tekmo proti Ukrajini (VIDEO)

24. 2. 2024, 08.17

Slovenska izbrana vrsta je kvalifikacije za Eurobasket 2025 začela z zmago proti Ukrajini. Varovanci Aleksandra Sekulića so v Areni Bonifiki v četrtek prepričljivo slavili s 87:73. Najboljši posameznik Slovenije je bil kapetan Klemen Prepelič, ki je dosegel 30 točk. Poleg njega je pomembno vlogo pri končni zmagi igral tudi Jaka Blažič, ki je bil drugi najboljši slovenski strelec večera.

Blažič je vpisal 18 točk, kar 12 od teh jih je prišlo v tretji četrtini, v kateri so Slovenci spreobrnili srečanje. Po prvem polčasu so zaostajali z 39:40. Blažič je četrtino odprl s serijo štirih zaporednih trojk, ki je Sloveniji prvič na tekmi prinesla višjo prednost. Četrtina je pripadla Sloveniji, ki jo je dobila z rezultatom 25:13.

Kvalifikacije se bodo nadaljevale v nedeljo, ko je na sporedu druga zaporedna domača tekma. V Areno Bonifika prihaja Izrael, ki je v prvem krogu premagal Portugalsko. Srečanje se je končalo z rezultatom 72:70.

Slovenija in Izrael se bosta v nedeljo na Šport TV 1 pomerila ob 18.00, s pričetkom studia ob 17.15!