227429

Jan Pancar: Zelo pomemben bo štart, saj je na progi težko prehitevati (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
2. 6. 2024, 12.45

V letošnji sezoni svetovnega prvenstva v motokrosu ima Slovenija v najprestiženjšem razredu prvič po petih letih dva predstavnika. Poleg Tima Gajserja barve slovenske zastave na dirkališčlih širom sveta brani tudi Jan Pancar, ki je že na prvih dirkah dokazal, da se lahko kosa s tovaniškimi dirkači.

Jan Pancar v skupnem seštevku trenutnoz zaseda več kot solidno 14. mesto. Najboljša uvrstitev mu je uspela na VN Portugalske, kjer je osvojil 11. mesto. V lanski sezoni, ko je Pancar še anstopal v razredu MX2, je osvojil končno 11. mesto, kar mu je uspelo tudi v sezoni 2022.

Tokrat je imel Pancar pred kvalifikacijami nekaj težav, saj je pri enem od zavojev pri stiku s tlemi v prstih na stopalu začutil bolečino. Kot nam je po končanih kvalifiakcijah zaupal sam, bo do dirke manjšo poškodbo že saniral:  ”Na splošno se počutim super, moram le odmisliti bolečino. Zelo pomemben bo štart, saj je na progi težko prehitevati.”

VN Nemčija se na Šport TV 1 prične ob 13. uri. Vabljeni v našo družbo!

Foto & Video: Šport TV

1

Ne bi verjeli, če ne bi videli! Švedski vratar branil nemogoče (VIDEO)...Več

2

NAPOVED TEDNA: Nekdanji serijski prvak proti aktualnemu, Gajser še ni rekel zadnje, Domžalčani v iskanju prve zmage proti Mariboru (VIDEO)...Več