237664

Jesenice v alpski ligi do zanesljive zmage

Avtor: Aljaž Pirnat
5. 10. 2024, 21.36

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Vipiteno s 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Jeseničani so na gostovanju pri južnotirolski zasedbi prevladovali, imeli več strelov na gol, v vsaki tretjini pa eno priložnost tudi izkoristili za končnih 3:0.

V prvem delu je v polno zadel Luc Slivnik, v nadaljevanju pa so gostje hitro izkoristili izključitev na domači strani, Maks Selan je za povišanje vodstva zadel v 24. minuti.

V zadnjem delu so železarji najprej uspešno prestali izključitev, še pred pričakovanim pritiskom domačih v zadnjih minutah pa so dosegli še en gol, v 57. minuti je bil uspešen Olli Valtola. Kljub še eni jeseniški izključitvi pa je vratar Žan Us do konca ostal nepremagan.

Jeseničani so tako tudi po štirih tekmah v novi sezoni neporaženi, je pa današnja zmaga prva, ki so jo dosegli po rednem delu, pred tem so trikrat slavili po podaljšku ali kazenskih strelih. Naslednja tekma pa jih čaka v četrtek, ko bodo v slovenskem obračunu gostovali v Celju.

1

Peklaj: “Za nami je pozitiven vikend, na Pokalu narodov lahko osvojimo visoko mesto” (VIDEO)...Več

2

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več

3

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več