[2,3194]
237737

Koper slavil v Stožicah, Olimpija po evropskem doživela še prvi prvenstveni poraz (VIDEO)

6. 10. 2024, 22.15

Nogometaši Kopra so v 11. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali Olimpijo z 1:0 (1:0).

V Prvi ligi Telemach ni več neporažene ekipe. Kot zadnji so poraz doživeli nogometaši Olimpije, ki so na domačem igrišču morali priznati premoč Kopru. Primorci so v Ljubljani dokazali, da imajo odlično obrambo, ki je že osmič v sezoni ostala nepremagana, en uspešno izveden protinapad pa je bil dovolj, da so iz prestolnice odnesli vse tri točke. Koprčani so se tudi oddolžili tekmecem za poraz na prvi letošnji medsebojni tekmi.

Olimpija je takoj prevzela pobudo, v sedmi minuti pa si pripravila prvo priložnost, a je Ivan Durdov z glavo streljal preveč po sredini gola, tako da vratar Metod Jurhar ni imel težkega dela. Prav tako se na drugi strani vratar Matevž Vidovšek ni preveč namučil s strelom Omarja El Mansurija, toda akcija Koprčanov je pokazala, da bodo še kako nevarni v protinapadih.

V 12. minuti enega izmed njih ni izkoristil Deni Jurić, minuto pozneje je najprej Jurhar ubranil strel Alejandra Blanca, v nadaljevanju akcije pa je Peter Agba streljal čez gol.

Koprčani so povedli v 16. minuti. Isaac Matondo je v protinapadu našel El Mansurija, ta pa je z natančnim strelom zatresel mrežo in dosegel gol na drugi zaporedni tekmi, s tem je tudi vsaj začasno prekinil pritisk Ljubljančanov. Do odmora so bili gosti celo blizu drugemu zadetku, Vidovšek je v 38. minuti rešil svojo ekipo po strelu Nika Omladiča. Le slabi dve minuti bi lahko izenačil Dino Kojić, streljal je mimo gola, tako da se je na odmor odšlo z vodstvom gostov.

V 50. minuti so Ljubljančani dobili najlepšo možno priložnost, da bi izid izenačili. Jordi Govea je želel z leve strani poslati žogo v sredino, a je ta zadela Veljka Mijailovića v roko, sodnik David Šmajc pa je pokazal na belo točko. Toda Diogo Pinto je najstrožjo kazen izvedel slabo, Jurhar je strel ubranil.

Jurhar je bil na mestu tudi po strelu Kojića v 55. minuti in še po nekaj ne najbolj posrečenih poskusih Ljubljančanov. Ti so imeli tudi v drugem polčasu, v katerem so na igrišče prišli tudi nekateri igralci, ki ponavadi tekme začenjajo, terensko premoč, vendar jalovo.

V naslednjem krogu bo Olimpija gostovala pri Nafti, Koper bo gostil Primorje.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več