[4]
238801

Kopitar ob zmagi kraljev proti Anaheimu v vlogi asistenta

21. 10. 2024, 08.30

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s podajo pri prvem golu prispeval, da je njegova ekipa Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL v gosteh s 4:1 premagala Anaheim Ducks. Vsi goli so padli v zadnji tretjini, v četrti minuti je prvi zadetek zabil Adrian Kempe, kapetan gostov Kopitar pa je vknjižil peto podajo v sezoni.

Za Los Angeles so bili za drugo zmago v nizu uspešni še Alex Laferriere, Kevin Fiala in Mikey Anderson, Rus Vladislav Gavrikov pa je bil dvakrat podajalec.

Ryan Strome je bil edini, ki je premagal vratarja Davida Rittichija. Ta je zbral 14 obramb, kar kaže na prevlado kraljev, saj je na drugi strani češki čuvaj mreže domačih Lukaš Dostal zaustavil 34 strelov gostov.

“To je neskončna bitka, v kateri poskušamo zgraditi igro, vstopiti vanjo in pritisniti na tekmece, saj nihče ne mara igrati pod pritiskom,” je dejal trener Kings Jim Hiller in dodal: “Mislim, da smo to začeli početi v drugi polovici tekme in takrat smo ‘zagreli’ led.”

Kralje zdaj čaka še gostovanje pri Vegas Golden Knights, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.

Winnipeg Jets so zaostajali že z 0:2 v drugi tretjini, nato pa so tri gole zadeli v razmaku sedmih minut in 11 sekund za domačo zmago nad Pittsburgh Penguins s 6:3. Jets so tako ostali edini nepremagani v tej sezoni.

Ross Colton je dosegel dva gola, Cale Makar gol in podaji, Nathan MacKinnon pa dve podaji za zmago ekipe Colorado Avalanche nad San Jose Sharks s 4:1. Colorado je prišel do druge zmage v sezoni, San Jose je še brez nje kot le ena izmed dveh ekip ter je na predzadnjem mestu v celotni ligi.

1

2

Bavarci na krilih Kana do prepričljive zmage, Stuttgart brez možnosti (VIDEO)...Več