[3]
238846

Košarkarji Podčetrtka proti Zlatorogu nadaljevali z zmagovitim nizom

21. 10. 2024, 19.50

Košarkarji Term Olimia so v 4. krogu lige OTP banka premagali Thermano Zlatorog s 84:78 (25:12, 50:36, 67:60).

Liga NKBM: Olimpija padla tudi v Domžalah

Košarkarji Term Olimia so se z izkupičkom 3-1 pridružili Krki, Kansai Heliosu, Iliriji in Šentjurju na vrhu lige OTP banka. Pred domačimi gledalci so v zadnji tekmi 4. kroga premagali Thermano Zlatorog s 84:78.

Varovanci trenerja Davorja Brečka so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, v nadaljevanju pa so uspešno zadržali nalet motiviranih in hrabrih igralcev iz Laškega.

Igralci iz Podčetrtka so bili v prvem polčasu napadalno zelo razpoloženi. Zadeli so devet od dvanajstih poskusov za tri točke in odšli na veliki odmor s 14 točkami naskoka.

To je bila tudi njihova najvišja prednost, saj je Thermana Zlatorog v nadaljevanju hitro zmanjšala zaostanek in bila vse do konca v igri za presenečenje. V 35. minuti je prišla na 68:64, v 37. minuti pa je bil rezultat 75:70.

Prva strelca na obeh straneh sta bila Američana. Joshu Chandler Thompson, ki je s povprečjem 21,8 točke prvi strelec lige OTP banka, je dosegel 23 točk (od tega 20 v prvem polčasu), Alonzo Anthony Walker pa je za Zlatorog zbral 21 točk.

Podčetrtčani bodo v naslednjem krogu 25. oktobra gostovali v Škofji Loki, Laščani pa bodo naslednji dan gostili ECE Triglav.

1

2

Bavarci na krilih Kana do prepričljive zmage, Stuttgart brez možnosti (VIDEO)...Več