231666

Kragelj o Herlingsu: Iz dirke v dirko je boljši (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
25. 7. 2024, 13.15

Jeffrey Herlings, ki je večkratni svetovni prvak, velja tudi v letošnji sezoni za enega izmed največjih rivalov Tima Gajserja. Čeprav na začetku ni kazalo tako, je v zadnjih dirkah precej dvignil nivo svojega dirkanja in proti koncu sezone prikazuje vse boljše predstave.

Herlings je naslov svetovnega prvaka nazadnje osvojil v sezoni 2021. Sezono 2022 je bil primoran zaradi poškodbe stopala izpustiti, preteklo leto pa je tekmovanje zaključil na osmem mestu. Letos je na prvih petih dirkah le enkrat stopil na stopničke, za tem pa je precej izboljšal svoje predstave, saj se je zmage veselil v Latviji ter Indoneziji. V skupnem seštevku na 3. mestu za vodilnim Gajserjem zaostaja za 55 točk. Drugouvrščeni Prado mu beži le za 19 točk.

Na VN Češke, kjer je prvo mesto prvič v karieri osvojil Gajser, je Herlingsu pripadla prva vožnja. S tem je osvojil že svojo 200. vožnjo v karieri. V drugi vožnji je imel nekaj več smole, saj je zarad padcev pristal povsem na koncu karavane, a si je nato z odličnim prehitevanjem priboril 4. mesto. O njegovi formi je bilo govora tudi v našem nedeljskem studiu, kjer je njegove predstave analiziral slovenski selektor Sašo Kragelj.

VN Flandrije boste lahko na našem programu spremljali v nedeljo od 13. ure dalje.

Foto & video: Šport TV