238914

Krka podaljšala serijo zmag

Avtor: Lamin Diallo
22. 10. 2024, 20.15

Košarkarji Krke so v 5. krogu lige OTP banka premagali Ilirijo z 81:75 (13:18, 33:40, 55:56).

Krka je dobila derbi 5. kroga lige OTP banka. V Tivoliju je bila boljša od Ilirije z 81:75.

Novomeščani so zabeležili četrto zaporedno zmago v državnem prvenstvu, drugič zapored so dobili osrednji obračun kroga – v prejšnjem so premagali Kansai Helios, Ljubljančani pa so doživeli drugi zaporedni poraz na domačem parketu.

Prvi polčas je pripadel gostiteljem, ki so imel v drugi četrtini že deset točk naskoka, v nadaljevanju pa so prevladovali gostje. Ti so prvič na tekmi povedli v 25. minuti po delnem izidu 12:0, zmago pa so si zagotovili na začetku zadnjega dela, ko so s 14:2 prišli do prednosti 69:58.

Pri Krki je z 20 točkami izstopal Tayler Anthony Persons (met 9:17, 7 podaj, 4 skoke), 16 točk je dodal Marc Garcia Antonell, v vrstah Ilirije pa sta bila najbolj učinkovita Luka Kureš z 22 točkami (met 7:11, 5 skokov) in Kur Malith Jockuch s statističnim indeksom 30 (16 točk, 9 skokov, 5 podaj).

Ilirijo v naslednjem krogu 2. novembra čaka še en derbi, in sicer v Domžalah s Kansai Heliosom, Krka pa bo 30. oktobra gostila Thermano Zlatorog.

1

Agba za Šport TV: Nisem pričakoval, da se bodo stvari odvile tako hitro (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

3

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več