[1176]
228053

Matevž Irt: Gajser na dirkah navadno nekoliko slabše starta kot v kvalifikacijah, kjer letos blesti (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
10. 6. 2024, 10.18

Slovenski motokrosist Tim Gajser je včeraj na dirki za VN Latvije osvojil skupno drugo mesto in znova prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega prvenstva pred Špancem Jorgejem Pradom. Gajser je drugo mesto zasedel tako v prvi kot drugi vožnji dirke, znova pa so ga od najvišje stopničke ločili nekoliko slabši starti.

Če mu ni uspelo zmagati na kateri izmed včerajšnjih voženj, pa je Gajser v Latviji dobil kvalifikacijsko dirko, ki je bila na sporedu že v soboto. Član moštva Honda HRC v letošnji sezoni kvalifikacijske dirke opravlja z odliko, saj se na devetih kvalifikacijskih preizkušnjah niti enkrat ni uvrstil slabše od drugega mesta. V naši studijski oddaji 3, 4, Šport smo se s slovenskim motokrosistom Matevžem Irtom pogovarjali, kaj je tisto, kar Gajserju manjka, da bi predstave iz kvalifikacij prenesel tudi na dirke.

“Po navadi so to nekoliko slabši starti. Potrebno pa je izpostaviti tudi, da je kvalifikacijska dirka nekoliko krajša, traja namreč le 20 minut. V lanski sezoni je bilo prvič, da so točke začeli podeljevati tudi na kvalifikacijskih dirkah. Na koncu sezone pa smo lahko videli, da so lahko te točke iz kvalifikacij zelo pomembne. Prado je lani izjemno velikokrat dobil kvalifikacije, kar mu je prineslo ogromno točk. Mislim, da Timu težave na dirkah povzročajo predvsem stari, včasih pa ima težave tudi z arm-pumpom,” je svojo oceno podal Irt.

Kot rečeno je Gajser sicer z drugim mestom v Latviji znova prevzel prvo mesto v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva v razredu MXGP. Na vrhu ima 454 točk, sledi mu Prado s 450 točkami, tretji Helings jih ima 386. Boj za nove točke pa bo na sporedu že prihodnji konec tedna v italijanski Maggiroi.

Foto & video: Šport TV