[2]
236237

Oblakov Atletico navzlic zadetku Šeška dobil obračun z Leipzigom

19. 9. 2024, 23.23

Nogometaši Crvene zvezde so v prvem krogu lige prvakov gostili Benfico in izgubili z 1:2. Atletico Madrid je z 2:1 ugnal Leipzig, Sturm iz Gradca pa je v gosteh pri Brestu izgubil z 1:2.

V Madridu se je tekma zelo dobro začela za nemško zasedbo, potem ko je odbito žogo v mrežo z glavo pospravil Benjamin Šeško ter matiral Jana Oblaka za 1:0. Atletico je izenačil v 28. minuti, ko je po podaji z desne strani z volejem zadel Antoine Griezmann, do zmage pa prišel v sodniškem dodatku drugega polčasa, ko je z glavo po Griezmannovi podaji zadel Jose Maria Gimenez. Oblak je branil celo tekmo za Atletico, Šeško je igral do 70. minute za Leipzig, Kevin Kampl pa ni igral za nemško zasedbo.

V Beogradu so Portugalci že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, ko sta v deveti in 29. minuti zadela Turka Kerem Aktürkoglu in Orkun Kökcü. V 86. minuti je tudi po kreaciji Timija Maxa Elšnika upanje Beograjčanom vzbudil upanje Milson z golom za 1:2. Domača zasedba, pri kateri Vanja Drkušić ni igral, je ob koncu močno pritiskala, a ji ni uspelo priti do izenačujočega zadetka, medtem pa so tudi še Portugalci zadeli okvir vrat.

Brest je igral proti Sturmu Jona Gorenca Stankovića, Tomija Horvata, ki je igral do 46. minute, in Arjana Malića ter slavil z 2:1. Hugo Magnetti je povedel Francoze v vodstvo v 23. minuti, Edmilson Fernandes je v 45. minuti z avtogolom poskrbel za izenačenje, Abdallah Sima pa je v 56. minuti zadel za 2:1.

Monaco je gostil Barcelono ter jo premagal z 2:1. Katalonci so že v 11. minuti ostali brez izključenega Erica Garcie, pet minut zatem pa je Maghnes Akliouche zadel za vodstvo ekipe iz kneževine. Kljub igralcu manj je Lamine Yamal izenačil v 28. minuti ter postal drugi najmlajši strelec v ligi prvakov po Ansuju Fatuju. Slednji je bil ob prvencu star 17 let in 40 dni, Yamal pa 17 let in 68 dni. George Ilenikhena je v 71. minuti Monacu priigral novo vodstvo in tudi zmago.

Atalanta je igrala proti Arsenalu, tekma se je končala z 0:0, pri čemer je Mateo Retegui v 51. minuti zapravil enajstmetrovko za ekipo iz Bergama.

Zanesljivo zmago je vpisal Bayer Leverkusen, ki je pri Feyenoordu slavil s 4:0. Florian Wirtz je že v prvem polčasu dosegel dva gola, enega je dodal Alejandro Grimaldo, avtogol pa je zabil Timon Wellenereuther.

V torek so bile tekme Juventus – PSV Eindhoven (3:1), Young Boys – Aston Villa (0:3), Milan – Liverpool (1:3), Bayern München – Dinamo Zagreb (9:2), Real Madrid – Stuttgart (3:1) in Sporting Lizbona – Lille (2:0), v sredo pa Bologna – Šahtjar Doneck (0:0), Sparta Praga – Salzburg (3:1), Glasgow Celtic – Slovan Bratislava (5:1), Manchester City – Inter Milano (0:0), PSG – Girona (1:0) in Brugge – Borussia Dortmund (0:3).

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Dabanovič pred derbijem ŠTV: Bravo spominja na nemško disciplino, Olimpijo čaka zahteven mestni derbi! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Popović je dal Kopru smisel, ima proste roke pri organizaciji! (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več