[3194]
236450

Poplatnik po remiju: “Ne le ljubljanski derbi, prava tekma ekip z vrha lestvice”

22. 9. 2024, 07.50

V sobotnem večeru smo na Šport TV pospremili prvi sezonski derbi za prevlado v prestolnici. V Stožicah je Olimpija gostila Bravo, po remiju z 1:1 pa Zmaji ostajajo na vrhu lestvice Prve Lige Telemach.

Gostitelji so na idealen način vstopili v tekmo, saj so povedli že v 3. minuti, ko je enajstmetrovko v zadetek pretvoril Pedro Lucas. V nadaljevanju je bil Bravo vse pogumnejši, gostje so bili za vztrajnost nagrajeni v 80. minuti, ko je Vidovška premagal izkušeni Poplatnik in postavil izid srečanja.

Olimpija še na šesti zaporedni medsebojni tekmi ni uspela premagati rumenih iz Šiške, ki so bili po zadnjem sodniškem žvižgu vnovič zadovoljni z lastno podobo. “Ponosen sem na ekipo, ponosen na soigralce, ki so ohranili mirne glave. Predvsem pa me veseli, da ni govora več le o ljubljanskem derbiju, ampak derbiju ekip z vrha lestvice,” je pred našim mikrofonom razlagal strelec gostujočega zadetka Poplatnik.

Bravo očitno postaja mala “nočna mora” za Olimpijo, ki je ljubljanski mestni obračun zadnjič dobila 11. februarja 2023, ko je na klopi sedel Albert Riera, Bravo pa je vodil Dejan Grabić.

Foto in Video: Šport TV