[3194]
234249

Riera po debaklu proti Primorju: “V glavah imamo blokado, kot družina moramo to rešiti za štirimi stenami”

26. 8. 2024, 11.10

Nočna mora slovenskih državnih prvakov se nadaljuje. Nogometaši Celja so po številnih bolečih in nepričakovanih porazih v zadnjem mesecu dosegli novo dno. V nedeljo so v Prvi ligi Telemach doma s kar 3:0 izgubili proti Primorju, ki se je letos vrnil med prvoligaše.

Celjani so bili tudi tokrat daleč od svoje lanske podobe. Njihova obramba je v prvem polčasu dopustila preveč prostora za protinapade Primorja, ki je igral z več želje. Omenjeni prostor pa so izkoristili Bešir, ki je v 14. minuti zadel iz kota, Smajlagić, ki je v polno meril v 36. minuti in Gulić, ki je bil uspešen pet minut pozneje.

Zaostanka s 3:0 aktualni državni prvaki v drugem polčasu kljub nekaterim priložnostim niso uspeli niti zmanjšati, kaj šele izničiti. Gostje pa so za še višjo zmago celo zapravili enajstmetrovko. Slabih predstav moštva, ki po menjavi na klopi nikakor ne najde svoje stare forme, pa imajo očitno dovolj tudi celjski navijači. Eden od njih je med odmorom Alberta Riero celo polil z vodo. Ob vsakem dotiku z žogo pa je bil vratar Štublar deležen žvižgov. Tudi to je po tekmi pokomentiral Španec na klopi branilcev naslova.

“Nisem jezen, sem pa razočaran. Igralcem ne zamerim zgrešenih podaj ali zapravljenih priložnosti, temveč tega, da se ne držijo našega načrta. O posameznikih ne želim govoriti. To je kot v družini, stvari moramo razčistiti sami, za štirimi stenami. V glavah imamo blokado, zato tudi noge ne delajo, kot bi morale. Odziv navijačev me ne preseneča. Vedno so veseli, ko ekipa zmaguje in razočarani, ko izgublja. Vseeno pa skandiranje vratarju klubu povzroči več škode kot koristi. Naša težava je mentalna. Zdi se mi, da sem dovolj dober psiholog, da jo lahko rešim. V četrtek nas čaka zgodovinska tekma za klub in že zdaj vem, kako se je lotiti,” je bil v odgovorih znova slikovit Riera. Ta bo z varovanci v četrtek poskušal izničiti minimalen poraz proti Pyuniku za uvrstitev v konferenčno ligo.