[2085]
238229

Sabalenka slavila na WTA Wuhan

13. 10. 2024, 16.19

Belorusinja Arina Sabalenka je zmagovalka teniškega turnirja serije WTA 1000 v Wuhanu na Kitajskem z nagradnim skladom 2.934.950 evrov. Druga igralka sveta in prva nosilka turnirja je v finalu po dveh urah in 36 minutah s 6:3, 5:7 in 6:3 strla domačinko in peto nosilko Zheng Qinwen.

Druga igralka s svetovne jakostne lestvice je v polfinalu po velikem preobratu premagala Američanko Coco Gauff, Zheng, sicer sedma igralka na svetu, pa je bila v dveh nizih boljša od rojakinje Wang Xinyu.

Šestindvajsetletna Sabalenka je prišla do četrte letošnje lovorike in skupno 17. v karieri, v Wuhanu pa se Belorusinja očitno zelo dobro počuti, saj tu slavila že v letih 2018 in 2019. Letos je bila najboljša še na dveh turnirjih za grand slam, odprtem prvenstvu Avstralije in odprtem prvenstvu ZDA, dobila pa je še turnir v Cincinnatiju, kar je z vidika naslovov njena najboljša sezona.

Tudi za 22-letno Zheng je letos zelo uspešno leto. Kitajka je na olimpijskih igrah v Parizu prišla do zlate medalje in uspeha kariere, ob tem je zmagala še na pesku v Palermu in ponovila lanski uspeh. Skupno pa po današnjem finalnem porazu ostaja pri treh lovorikah na turneji WTA.

Pred današnjim finalom je vse tri dosedanje medsebojne dvoboje v dveh nizih dobila Belorusinja, vključno s finalnim obračunom na letošnjem OP Avstralije. Zheng se je danes bolje borila, prišla do niza, vseeno pa ni imela odgovora na igro Sabalenke.

Ta je bila v prvem nizu boljša tekmica. V šesti igri je prvič odvzela servis nasprotnici in povedla s 4:2, tako da je uvodni niz precej varno pripeljala do konca. V drugem je Kitajka pokazala več odpora.

Kljub hitremu brejku Sabalenke za vodstvo z 2:1, je Zheng odgovorila z lastnim brejkom v naslednji igri in poravnala na 2:2. V tem nizu je imela Kitajka kar nekaj brejk priložnosti, naslednjo pa je unovčila za vodstvo 5:3. Sabalenka je nemudoma vrnila udarec in nato tudi izenačila na 5:5. Naslednji igri pa sta pripadli Kitajki, ki je drugi niz zaključila z novim odvzemom servisa.

Toda uvod tretjega se je znova razpletal povsem po notah Belorusinje, ki je v prvih treh igrah dvakrat strla Kitajko na njen servis in pobegnila na 3:0. Zheng je sicer odvzela servis tekmici za 1:3, a je Sabalenka po lastnem odvzemu pobegnila na 5:2. Servis nato ni stekel nobeni, Zheng je dosegla še en brejk za 3:5, Sabalenka pa je nato na servis tekmice unovčila tretjo zaključno žogico za zmago.

* WTA 1000, Wuhan (2.934.950 evrov):
– finale:
Arina Sabalenka (Blr/1) – Zheng Qinwen (Kit/5) 6:3, 5:7, 6:3.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več