[2]
235579

Koeman in van Dijk okrcala bivšega zvezdnika Bayerna: ”Vse njegove napake nasprotnik kaznuje z zadetkom”

Avtor: Lamin Diallo
11. 9. 2024, 09.24

Nizozemska izbrana vrsta je v Ligi narodov pred dnevi s 5:2 ugnala Bosno in Hercegovino, v torek pa je z 2:2 remizirala proti Nemčiji. Centralni branilec Matthijs De Ligt se je po končani reprezentančni akciji znašel pod kritiko, saj je zakrivil kar tri od štirih prejetih zadetkov Tulipanov.

Pri drugem zadetku Bosne in Hercegovine je 25-letni branilec površno pokrival Edina Džeka, ki je nato brez večjih težav ugnal domačega vratarja Verbruggena. Nizozemski selektor Ronald Koeman je kljub temu branilca Manchester Uniteda znova uvrstil v udarno enajsterico na srečanju proti Nemčiji, kar pa se ni izkazalo za dobro potezo, saj je moral bivšega člana Bayern Münchena zaradi napak v obrambi zamenjati že ob polčasu.

”Seveda bi želel imeti De Ligta na igrišču. Očitno je v obdobju, ko so vse njegove napake kaznovane. Proti Nemčiji sem mu dal novo priložnost, a sem ga moral nato zavarovati tako, da sem ga na polčasu zamenjal, ” je po torkovem srečanju dejal selektor Nizozemske. Do De Ligta je bil kritičen tudi kapetan nizozemske izbrane vrste Virgil van Dijk, ki od svojega obrambnega kolega pričakuje izboljšanje: ”To je nogomet, iz takih napak se je treba učiti. Gre za en trenutek, ampak na najvišjem nivoje se to kaznuje z zadetkom”

Matthijs De Ligt je za nizozemsko reprezentanco zbral 46 nastopov in se dvakrat vpisal med strelce. Poleti je iz vrst münchenskega Bayerna za vsoto 45 miljonov evrov okrepil Manchester United.

1

Šimundža po zmagi nad Koprom: Pokazali smo veliko ambicij, a lahko bi bili še boljši (VIDEO)...Več

2

Bogatinov po porazu z Mariborom: Na koncu so odločale malenkosti, bili smo premalo zbrani (VIDEO)...Več