234771

Šeško, Kampl in druščina prekinili Bayerjev niz neporaženosti (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
31. 8. 2024, 20.52

Leipzig, za katerega igrata slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl, je v drugem krogu nemškega državnega prvenstva prekinil niz neporaženosti Bayerja iz Leverkusna in zmagal s 3:2. Nemški prvaki so tako doživeli prvi poraz po 35 ligaških tekmah, potem ko so minulo sezono končali brez poraza in to tekmovalno obdobje začeli z zmago.

Pri dveh od treh golih gostov sta sodelovala tudi oba Slovenca. Šeško je imel še pred tem v 33. minuti na glavi vodstvo, a je iz ugodnega položaja zgrešil.

Kazen je sledila v 39. minuti, ko je po desni strani v kazenski prostor prodrl Jeremie Frimpong, nato preigral svojega čuvaja in premagal še vratarja Petra Gulacsija. V 45. minuti so nemški prvaki povsem izigrali obrambo Leipziga, akcijo pa je za 2:0 zaključil Alex Grimaldo.

Kampl je v sedmi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu vlil upanje Leipzigu. Z glavo je povsem sam in neoviran premagal vratarja Mateja Kovarja. Šeško, ki je igral do 67. minute, je nato sodeloval pri golu v 57. minuti, ko je z globinsko podajo zaposlil Loisa Opendo, ta pa je premagal domačega vratarja.

Leipzig je do popolnega preobrata prišel v 80. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel Openda. Nekaj priložnosti za izenačenje so varovanci Xabija Alonsa še imeli, a je bil v vratih zanesljiv Gulacsi.

Lepizig je po nepopolnem drugem krogu doslej edini, ki je dvakrat slavil in je na vrhu prvenstvene lestvice s šestimi točkami.

Na preostalih današnjih tekmah sta Borussia Dortmund in Stuttgart osvojila le po točko. Dortmundčani so v gosteh odigrali remi brez zadetkov proti Werderju iz Bremna, Stuttgart pa je v zadnjih minutah ostal brez vseh treh točk in na domači zelenici posledično le remiziral proti Mainzu (3:3).

Gostujoči zmagi sta vknjižila Borussia Mönchengladbach in Wolfsburg. Prva je bila z 2:0 boljša od Bochuma, drugi pa je z enakim rezultatom premagal Holstein Kiel. Eintracht Frankfurt je bil s 3:1 boljši od Hoffenheima.

V nedeljo bosta še tekmi Heidenheim – Augsburg (15.30) in Bayern München – Freiburg (17.30).