[3194]
234935

Studio Šport TV: Kojić je uličar in se igra nogomet, spominja na Mandžukića! (VIDEO)

3. 9. 2024, 08.57

V nedeljo zvečer sta se v okviru 7. kroga Prve lige Telemach v ljubljanskih Stožicah pomerila domača Olimpija in Mura. Po nekoliko zaspanem prvem polčasu, ki se je končal brez zadetkov, so v drugem delu Ljubljančani stopili na plin in s končnim izidom 4:0 ugnali Prekmurce. Zadnji zadetek in piko na i zmagi Olimpije je postavil 19-letni Dino Kojić, ki letos v začetku sezone kaže fantastično formo.

Kojić je lani blestel že v mladinski ligi, ko je za Olimpijo na 27 nastopih dosegel 14 zadetkov. Njegove dobre predstave v mlajših selekcijah niso ostale neopažene in novi trener zmajev Victor Sanchez se je odločil, da mu v letošnji sezoni ponudi tudi debi v prvem moštvu. Strategovo zaupanje je mladi napadalec tudi upravičili, saj je na 10 članskih tekmah, na katerih je skupaj nabral približno 470 minut igre, dosegel tri zadetke in prispeval še dve asistenci.

Na nedeljskem obračunu z Muro je Kojić vstopil v igro iz klopi v 65. minuti in 23 minut kasneje dosegel svoj drugi zadetek v letošnji izvedbi državnega prvenstva. “Kojića je potrebno zares pohvaliti. Na igrišče prinaša zares neverjetno energijo. Edino pravilno, da je bil za svoj trud tudi danes nagrajen in da mu je trener Sanchez tudi danes ponudil priložnost. Je tudi zelo prizemljen in skromen fant. Včasih ga lahko vidite, kako po treningu Olimpije zbere nekaj mlajših fantov in z njimi igra nogomet. Je, kot radi rečemo, uličar, ki pa ima zelo rad ta šport. Upam, da bo ostal takšen kot je,” je po Olimpijini zmagi nad Muro predstavo Kojića sprva pohvalil naš gost v studiu Dejan Grabić.

“Kojić je sicer skozi mladinski pogon igral na položaju ofenzivnega vezista, a jaz osebno ga vidim tudi v vlogi klasičnega napadalca. Zdi se mi tip igralca Mario Mandžukić, ki lahko polega tega, da je napadalec, igra tudi na tem položaju, kjer je odigral danes,” je v zaključku še dodal Grabić.

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Dabanovič pred derbijem ŠTV: Bravo spominja na nemško disciplino, Olimpijo čaka zahteven mestni derbi! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Popović je dal Kopru smisel, ima proste roke pri organizaciji! (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več